Психогімнастика для дітей: цікаві розвиваючі ігри

Психогімнастика для дітей: цікаві розвиваючі ігри Психогімнастика для дітей дозволяє коректувати поведінку малюка і знімає емоційну напругу. У такій гімнастиці використовують корисні ігри для діток, які дозволяють зняти агресію, тривожність, напругу, вчать малюків саморегуляції і багато чому іншому. Наведемо далі деякі приклади таких ігрор. Зверни увагу: відібрані ігри найкраще підходять для діток дошкільного віку.

Гра: дзеркало

Мета гри: допомогти малюкові відчути себе легко і вільно, розкритися, подивитися на себе з боку. Добре підходить для пасивних дітей, невпевнених у собі. У грі беруть участь два малюки або дитина і батько. Один гравець дивиться на себе в «дзеркало» (тобто на свого напарника), і це дзеркало повторює всі його рухи. Потім гравці міняються ролями.

Гра: сонечко і хмаринка

Мета гри: зняти сильне психічне напруження у малюка, навчити його регулювати емоційний стан. Кажемо: сонечко швидко сховалось за хмарку, всім стало прохолодно - тому потрібно згорнутися клубочком. Так ми зможемо зігрітися, і трохи затримати дихання. І раптом сонечко вийшло з-за темної хмаринки, і всім стало жарко, всіх розморило на сонечку - так що всім треба розслаблятися під час видиху.

Гра: хвилинка баловства

Мета гри: усунення агресії в малюка. За сигналом дитині пропонується побалуватися - їй можна робити все, що хочеться. Малюк може бігати, стрибати, кричати. Але як тільки прозвучить сигнал, через пару хвилин малюк повинен перестати балуватися. Також ця гра може видозмінюватися в гру «можна» - «тиша». Тобто в один час ти дозволяєш дитині все, що вона хоче. Але потім малюк повинен робити все, щоб не заважати батькам, які хочуть відпочити. Така гра допоможе навчити малюка саморегуляції, зніме навіть сильне психоемоційне напруження.

Гра: зайчики і слоники

Мета гри: дати можливість дитині відчути себе сміливою, сильною, підвищити самооцінку. Отже, для початку запропонуй малюкові бути несміливим зайчиком. Запитай, що робить зайчик, коли навколо небезпека? Так, правильно, він тремтить. Покажи це. Нехай малюк повторить. Далі попроси показати, що відчуває заєць, коли раптом чує кроки людини. Так, правильно, він тікає. Нехай малюк втече в інший бік кімнати... А тепер можна побути слониками. Сміливими, сильними. Покажи, щоб малюк повторив, як легко, безстрашно ходять слони. Що слоники роблять, коли бачать людей. Бояться? Звичайно, ні. Вони просто дружать з людиною. Зобразіть це разом з малюком. Далі - обговори з дитиною, що їй сподобалося в грі найбільше.

Гра: тренуємо емоції

Мета гри: допомагає тренуванню дитячих емоцій, навчає саморегуляції, знімає напругу. Отже, граємо. Для початку попроси малюка насупитися, як: - зла людина; - осіння хмаринка; - сердита людина. Далі - попроси посміхнутися, як: - хитра лисиця; - кіт на сонечку; - Буратіно; - сонечко. Завершити гру найкраще мімічним набором посмішок. Отже, як ти зрозуміла, дитячі ігри не тільки пізнавальні і розвиваючі. Вони також добре допомагають психіці твоєї дитини.